#PoGodność – Marsz żółtej wstążki

Autor: Nasze Imaginarium • poniedziałek 7 czerwca, 2021

Zdjęcie Weroniki i Beaty w żółtych ubraniach na znak solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Żółta wstążka jest w Polsce symbolem solidarności z osobami chorującymi psychicznie. Jak co roku, od kilku lat Fundacja eFkropka organizuje Kongres Zdrowia Psychicznego i towarzyszący mu Marsz żółtej wstążki, by okazać solidarność z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego i chorujące psychicznie.

Marsz (w tym roku, jak i w poprzednim online) towarzyszy III Kongresowi Zdrowia Psychicznego odbywającym się pod hasłem „Zdrowie psychiczne ma znaczenie”.  I my włączamy się do akcji społecznej, bo zależy nam na przełamywaniu stereotypów dotyczących chorób psychicznych i osób chorujących. Pamiętajmy, że osoby doświadczające kryzysów psychicznych są wśród nas i każda osoba w kryzysie zasługuje na profesjonalną, łatwo dostępną i nieodpłatną pomoc, opiekę dostępną dla wszystkich blisko miejsca zamieszkania.
Dziękujemy Fundacja RUBIN za nominację w mediach społecznościowych do akcji online i zapraszamy wszystkie nasze Przyjaciółki i Przyjaciół – dołączcie:
  1. Zrób zdjęcie z żółtą wstążką lub z innym żółtym elementem i udostępnij w social mediach z hasztagiem #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie
  2. Nominuj i oznacz 3 osoby i/lub organizacje (lub więcej), których działalność w obszarze zdrowia psychicznego jest dla Ciebie ważna.
🎗 My nominujemy: