Mapa Wsparcia – informacje

Mapa Wsparcia przedstawia organizacje społeczne w Żyrardowie i ich działania, z których można skorzystać lub wesprzeć. Mapa powstała, aby ułatwić kontakt między mieszkańcami i mieszkankami miasta o stowarzyszeniami, fundacjami. W związku z wojną w Ukrainie mapa została poszerzona o „pomoc Ukrainie” – organizowaną przez organizacje oraz władze samorządowe. Dzięki Mapie Wsparcia można łatwo i w jednym miejscu zobaczyć, jaką pomoc i gdzie można przekazać/otrzymać w Żyrardowie. Planujemy rozszerzyć mapę na informacje o działaniach w całym powiecie żyrardowskim. Mapę stworzyło i prowadzi Stowarzyszenie Nasze Imaginarium.


Od społeczność dla społeczności

Działamy zgodnie z ideą ,,od społeczności dla społeczności” i dlatego nasza mapa powstała z wykorzystaniem tzw. otwartego oprogramowania (ang. open source). Wykorzystaliśmy w naszym projekcie mapy OpenStreetMap, które powstały i są udostępniane przez społeczność wolontariuszy dla innych. Tworząc nasz projekt, chcieliśmy pokazać, że można tworzyć projekty tylko z wykorzystaniem otwartych danych i otwartego oprogramowania.  


Aktualizacja i rozwój

Chcemy przetłumaczyć jak najszybciej informacje w naszej mapie na język ukraiński oraz rozbudować mapę tak, żeby objęła cały powiat żyrardowski. Zapraszamy osoby, które znają język ukraiński i chciałby nam nieodpłatnie pomóc w tłumaczeniach do kontaktu z nami. Będziemy też wdzięczni za uwagi, jak udoskonalić mapę, co warto zmienić oraz za wsparcie finansowe, żeby móc mapę rozwijać i docierać z aktualną informacją do wszystkich potrzebujących.


Finansowanie 

W 2021 roku projekt dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.

Obecnie aktualizacja i rozwój Mapy Wsparcia finansowany jest z darowizn członkiń i członków Stowarzyszenia. Możesz nam pomóc. Przekazane stowarzyszeniu darowizny można odliczyć na koniec roku podatkowego od podstawy opodatkowania (zarówno firmy, jak i osoby prywatne). W treści przelewu najlepiej wpisać:

  • „darowizna na cele statutowe – mapa pomocowa” lub
  • „darowizna na cele statutowe”.

Konto stowarzyszenia 78 1140 2004 0000 3502 8081 8758