Konkurs Anioły Rzemiosła

Autor: Zdjęcie autora artykułu Nasze Imaginarium • sobota 16 września, 2023

Anioły Rzemiosła

Zaprezentuj swoje prace na wystawie w Łazienkach Królewskich. Zawalcz o roczne stypendium na rozwój kariery. Termin nadsyłania zgłoszeń – 30 września br.

W imieniu Atelier Izabela Łapińska zapraszamy do udziału w Konkursie Anioły Rzemiosła. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Związek Rzemiosła Polskiego.

Inicjatywa Anioły Rzemiosła wspiera polskich twórców i twórczynie rękodzieła artystycznego. Celem Konkursu jest ufundowanie trojgu najbardziej utalentowanych artystów i artystek rocznego stypendium na edukację i rozwój.

Konkurs Anioły Rzemiosła przyznaje nagrody w trzech kategoriach:

  1. Haft, koronkarstwo, szydełkowanie.
  2. Złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria.
  3. Ceramika artystyczna.

Chcąc wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Link do formularza: https://www.aniolyrzemiosla.eu/formularz-zgloszeniowy 

Kapituła Jury Konkursu z nadesłanych zgłoszeń wyłoni 15 prac artystów, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Łazienkach Królewskich. Troje Laureatów Konkursu otrzyma natomiast roczne stypendia na rozwój kariery oraz edukację w wysokości 60 tysięcy złotych dla każdej z osób. Stypendia zostaną wręczone podczas Gali w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie 16 listopada 2023 roku

W Jury Konkursu zasiadają wybitne osoby ze świata kultury oraz artyści:

  • Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich Marianna Otmianowska,
  • malarz Stanisław Baj,
  • plakacista Rafał Olbiński,
  • rzeźbiarz Tomasz Górnicki,
  • fotograf Robert Wolański. 

Zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie. Więcej informacji na stronie: www.aniolyrzemiosla.eu