Faux pas na dzień dobry. Współpraca samorządu lokalnego z organizacjami

Autor: Zdjęcie autora artykułu Beata Kwiatkowska • wtorek 24 sierpnia, 2021

Gafa

26 sierpnia br. ma odbyć się spotkanie informacyjne ws. współdziałania samorządu i organizacji społecznych przy tworzeniu rocznego oraz wieloletniego programu współpracy. Byłaby to bardzo dobra wiadomość, gdyby nie fakt, że stowarzyszenia i fundacje dowiedziały się o spotkaniu 2 dni przed, a na zgłoszenie propozycji mamy 7 dni.

Wydaje się, że kiedy chcemy się z kimś spotkać, to staramy się zaprosić naszych gości odpowiednio wcześniej. Praktyka powiadamiania na ostatnią chwilę, utrudnia postrzeganie relacji jako pełnych szacunku. Mamy nadzieję, że to faux pas związane jest z przecieraniem szlaków współpracy samorządu lokalnego Żyrardowa z organizacjami pozarządowymi. Przede wszystkim jednak oczekujemy wydłużenia terminu zgłaszania propozycji do programów współpracy – rocznego i nowo powstającego – wieloletniego.

Publikujemy List Okolicznościowy Prezydent Miasta Żyrardowa dotyczący tworzenia wspólnie programów współpracy, który dostałyśmy za pośrednictwem pana Jakuba Kamińskiego – organizatora społeczności lokalnej w nowo powstałym Centrum Usług Społecznych (CUS). CUS ma odpowiadać za koordynację współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.

Beata Kwiatkowska
przedstawicielka Stowarzyszenia Nasze Imaginarium

Pismo Prezydenta Miasta Żyrardowa pobierzesz, kilkając na obrazek poniżej.
Bieżące informacja o działaniach Stowarzyszenia Nasze Imaginarium znajdziesz na naszym profilu społecznościowym – @naszeimaginarium.
List okolicznościowy Prezydenta Miasta Żyrardowa